Bezpieczne ograniczniki parkingowe – sposób na uspokojenie ruchu

Niezbędne oznaczenia miejsc parkingowych i nie tylko

W miejscach, gdzie panuje ożywiony ruch, należy go uspokoić, aby uniknąć wypadków. Przykładowo, na terenie zakładu pracy w szczególności trzeba o to zadbać. Strefy załadunku, trasy między halami fabrycznymi i budynkami, w takich miejscach ograniczniki parkingowe mogą okazać się niezbędnym elementem infrastruktury miejskiej. Są wykonane z tworzywa sztucznego i tak skonstruowane, aby nie doprowadzić do uszkodzenia pojazdu.

Główna funkcja ograniczników parkingowych

Naniesienie znaków na podłożu może być wystarczające w kwestii oznaczenia miejsca parkingowego. Jednak mimo to występuje zawsze ryzyko uszkodzenia pojazdów, budynków lub zieleni. Najczęstszym powodem jest nieuwaga lub niedbałe użytkowanie. Ograniczniki parkingowe przy powolnej jeździe są w stanie zatrzymać pojazd, co pozwala na łatwe i skuteczne zabezpieczenie wspomnianych elementów. W razie najechania, za sprawą swojej wysokości dają sygnał dla kierowcy.

Jak montowane są separatory parkingowe?

Montaż ograniczników parkingowych nie sprawia dużych trudności. Mocowane są za pomocą specjalnych wkrętów oraz kołków wprost do podłoża. To inwestycja na wiele lat, gdyż z racji zastosowanych materiałów nie ulegną przedwczesnemu zniszczeniu. Ograniczniki parkingowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach, często też posiadają odblaski. Dzięki temu mogą posłużyć praktycznie w każdej sytuacji, o każdej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *