Czym są słupki parkingowe i kto może je zamontować?

Najskuteczniejsza forma blokady parkingowej

Słupki parkingowe głównie wykorzystuje się w celu zapewnienia sobie wolnego miejsca do pozostawienia pojazdu. Najczęściej spotykanym modelem jest tzw. motyl oraz słupek. Średni koszt takiej blokady parkingowej wynosi od 100 do 200 złotych. Zazwyczaj mają 60 cm wysokości, a zdjęcie jej wymaga otworzenia kłódki, do której klucz posiada tylko właściciel. Po złożeniu blokady dopiero istnieje możliwość zajęcia miejsca parkingowego. Najskuteczniejszym sposobem na jej zamocowanie jest przytwierdzenie za pomocą śrub do podłoża.

Kto jest uprawniony do montażu słupków parkingowych?

Nie wszędzie można zainstalować słupki parkingowe. Wyłączonymi miejscami są drogi wewnętrzne, parkingi pod centrami handlowymi itp. Inaczej wygląda kwestia w przypadku terenu, który należy do osoby prywatnej. Słupki parkingowe może ustawić właściciel terenu lub osoba, która wykupiła dane miejsce parkingowe. Podobnie w przypadku posesji, gdzie można zaparkować w okolicy pewnych miejsc publicznych.

Co w sytuacji, gdy zaparkujemy na zabezpieczonym miejscu postojowym?

W przypadku, gdy swoim pojazdem bezprawnie zajmiemy miejsce parkingowe zabezpieczone słupkami parkingowymi, to właściciel może wytoczyć nam cywilny proces o zapłatę za niepoprawne parkowanie. Niestety większość osób stosuje mniej subtelne środki. Zostawia wiadomość za wycieraczką, blokuje wyjazd, uniemożliwiając wyjechanie. W najbardziej skrajnych przypadkach może dojść także do aktów wandalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *