Progi zwalniające skutecznym środkiem walki z nadmierną prędkością

Nierówna walka z kierowcami

Progi zwalniające stanowią bardzo często spore utrapienie dla wielu kierowców. Wszystko to z powodu wymuszenia zmniejszenia prędkości, co może przyczynić się do uszkodzenia zderzaka lub też miski olejowej. Jednak w miejscach, gdzie zawodzą jakiekolwiek metody skłonienia kierowców do zdjęcia nogi z gazu, należy umiejscowić progi zwalniające. Kto będzie chciał zmierzyć się z nimi może poważnie uszkodzić zderzaki, całe zawieszenie czy miskę olejową.

Kto zapłaci za potencjalną usterkę na progu zwalniającym

Przejeżdżając przez progi zwalniające z nadmierną prędkością należy wziąć pod uwagę uszkodzenie samochodu. W takiej sytuacji kierowca ma prawo domagać się odszkodowania od zarządcy drogi, parkingu. Należy jednak zauważyć, że kierowca uzyska odszkodowanie wyłącznie wtedy, gdy udowodni, iż pokonywał przeszkodę mając na liczniku prędkość od 5 do 8 km/h. Poza tym przed złożeniem skargi warto rozważyć, czy przed progiem umieszczony został znak A-11a. Jeśli zabrakło go, to możemy ubiegać się o odszkodowanie.

Za wysokie progi dla kierowców

Często dzieje się tak, że po zakończeniu remontu danej ulicy zmniejsza się komfort płynnej jazdy z racji pojawienia się dużej ilości progów zwalniających. Kierowcy również składają swoje zapytania i uwagi. Są zdania, że progi zwalniające są zbyt wysokie. To zwłaszcza problem osób, które posiadają pojazdy o niskim zawieszeniu. Kierowcy aut sportowych często narzekają na stosowane progi zwalniające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *